CADDE TAMAMEN YENİLENECEK
giresundangelsin

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun ‘Daha Modern Bir Giresun’ ilkesiyle başlattığı prestij caddelerin sayısı artmaya devam ediyor.

Yenilenen yüzüyle vatandaşlar tarafından beğeniyle kullanılan Nihatbey Caddesi ve Pazar Caddesi projelerinin ardından şimdi de şehrin en eski ve en hareketli caddelerinden olan Fatih Caddesi’ne ilk kazma vurularak önemli bir yatırımın daha startı verildi. 8 milyon liralık bir yatırımla cadde tamamen yenilenecek.

Bulancak Durağı kavşaktan başlayıp sahil karayolu bağlantısıyla sona eren 800 metrelik Fatih Caddesi projesinde; altyapı, üstyapı yenileme, yeşil kaldırım, aydınlatma ve otopark ceplerinin yer aldığı modern yenileme çalışması gerçekleştirilecek.

Bölgedeki esnafların işlerinin aksatılmaması amacıyla 3 etap halinde gerçekleştirilecek olan çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor. Projede; Bulancak Durağı (Konal Et) -Hatun Camii arası birinci etap, Hatun Camii- Sazbeyi arası ikinci etap, Sazbeyi- Sahil Karayolu arası ise üçüncü etap olarak belirlendi.

ŞENLİKOĞLU: “ÖNEMLİ BİR CADDEMİZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise prestij cadde çalışmalarının şehrimize değer katacağını ve şehrin modern bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Fatih Caddesi’nin şehrimizin en aktif caddelerinden birisi olduğunu ifade eden Şenlikoğlu: “Fatih Caddemiz hem Gazi Caddemize dik olarak ulaşan bir cadde, hem de Alpaslan Caddesi’nin hemen arkasında insanımızın en fazla ilgi gösterdiği caddelerden birisi. Aynı zamanda şehrimizin en eski caddeleri arasında. O anlamda bizim için hem ticari, hem sosyal, hem de ekonomik olarak çok ciddi bir aktivitesi var. Altyapısıyla, üstyapısıyla, aydınlatmasıyla, altındaki su ve kanalizasyonuyla, üstyapısında asfaltlama ve daha sonra kaldırımlarıyla, begonitiyle güzel bir cadde haline getireceğiz. En sonunda da aydınlatarak hem ticari aktivitesine katkıda bulunacağız, hem de şehrimizin genel anlamdaki ticari sıkışıklığını biraz daha kenarlara yayacağız.

Bu çalışmamız bir kaç ay devam edecek ve 3 etap halinde yapacağız. Burada hedefimiz caddemize insanımızın daha yoğun bir şekilde ticari ilgi göstererek, aynı zamanda caddemizin şehrimizin ticaretine katkıda bulunmasını sağlayabilmek. Çalışmamız başladı, bunun için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Finansmanın bir kısmını hibe şeklinde, bir kısmını da ticari kredi şeklinde İller Bankası üzerinden sağlayarak caddemizin şeklini değiştirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki, şehrimizde bu tür prestijli caddeler oluşturarak, prestijli caddeler yapma furyamıza devam edelim. Bununla alakalı çalışmalarımızı daha yoğun bir şekilde devam ettirerek, şehrimizdeki ticari hacmi de şehrin belli bölgelerine yayarak, şehrimizin daha nitelikli ve daha düzenli bir şekilde büyümesine katkıda bulunalım istiyoruz.” dedi.

mak ajans

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 FB  Fenerbahçe 13 9 2 29
2 GS  Galatasaray 13 8 2 27
3 ADS  Adana Demir. 13 6 1 24
4 KON  Konyaspor 14 6 2 24
5 İBFK  M.Başakşehir 13 7 3 24
6 KYS  Kayserispor 14 7 5 23
7 TS  Trabzonspor 13 6 2 23
8 BJK  Beşiktaş 13 6 3 22
9 ALNY  Alanyaspor 14 4 5 17
10 GFK  Gaziantep FK 13 4 5 16
11 ANT  Antalyaspor 12 5 6 16
12 GRS  Giresunspor 13 4 6 15
13 KSM  Kasımpaşa 13 4 6 15
14 HTY  Hatayspor 13 4 7 14
15 FKGK  Karagümrük 13 3 6 13
16 MKE  Ankaragücü 13 3 6 13
17 SVS  Sivasspor 14 2 7 11
18 İST  İstanbulspor 13 2 9 8
19 ÜMR  Ümraniyespor 13 1 8 7

Reklam

giresundangelsin

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği